Výherci v loterii

Výherci v loterii

Studie ohledně vítězů v loterii opakovaně prokázaly, že náhlá lavina nezasloužených peněz může vést ke katastrofě, nikoli k idylickému, pohádkovému životu, který si my lidé často malujeme.

Neuvědomujeme si totiž, že když se obrovské množství nezasloužených peněz dostane do rukou někoho, kdo žije „od výplaty k výplatě“, někoho, kdo si NEUVĚDOMUJE, co všechno může tento velký příliv energie způsobit, může takový to člověk „oslepnout“ úplně stejným způsobem jako by se po deseti letech pobytu v temné jeskyni najednou podíval přímo do slunce.

Yehuda Berg k tomuto tématu říká: Když jsem psal knihu True Prosperity o podnikání a Kabale, udělal jsem na téma „výherci v loterii“ pár průzkumů. Dalo by se předpokládat, že když lidé vyhrají 100 milionů, zabezpečí se tím a zůstanou šťastní po zbytek svého života.

Studie však ukazují, že vítězové loterií jsou naopak NEŠŤASTNÍ. Někteří přišli o peníze, někteří o rodinu, někteří o všechno a někteří dokonce spáchali sebevraždu. Výhra v loterii jim poskytla dávku energie, záblesk světla, obrovský příliv peněz, ale protože si nic z toho nevydělali, nevěděli, jak tuto energii zvládnout.

Příběhy o výhercích v loterii po prvním návalu štěstí zřídkakdy končí šťastně. Bez ohledu na to, kolik domů a aut si nyní mohou koupit, jejich výhra je nedokáže před izolací, depresí nebo smrtí ochránit. A způsob, jakým obdrželi své bohatství, nezvýšil ani jejich sebevědomí ani schopnost tvořit nebo sdílet. Jediné, co obdrželi byl CHLEBA OSTUDY!

Jiří Vokáč Čmolík ve své knize „Mít či nemít peníze?“ velmi trefně píše:

Mnoho lidí si kupuje společně s losy naději, sen o tom, že jednoho dne vyhrají a pohádkově zbohatnou. Že se tím vyřeší spousta jejich problémů, které mají kvůli tomu, že postrádají peníze. Každý týden napjatě sedí u televize či z internetu kontrolují výherní čísla a porovnávají je s čísly na svém tiketu. Co kdybych vyhrál takovou spoustu peněz! Lidé, kteří skutečně vyhrají, jsou zajímavý studijní materiál pro psychology. Co se stane v jejich životě, když vyhrají obrovské sumy peněz? Když někdo vyhraje rekordní sumu v loterii, v novinách se napíše, že někdo vyhrál a že má štěstí. Ostatní si řeknou „ten se má, je za vodou!“ Jenže to není tak jednoduché. Z výzkumů vyplývá, že devět z deseti výherců ve velmi krátké době po výhře končí bez peněz a v dluzích… Jsou na tom hůře než před výhrou a často proklínají chvíli, kdy loterii vyhráli. Mají zničené vztahy a jsou bez peněz. Nevěříte? To jsou tvrdá data! Tito lidé nebyli připraveni na velké peníze, aneb jejich peněžní termostat neunesl tak vysoký tlak.

Pozn.: Peněžní termostat odpovídá kabalistickému termínu NÁDOBA, tedy duchovní pole energie, kapacita přijímat energii, kterou když má člověk malou a přijde velký příliv energie, tak ji nezvládne (stejně jako bychom chtěli do 2 dcl skleničky nalít litr vody).

Možná vás překvapí, že většina lidí, kteří vyhrají v loterii, nakonec během několika let o všechno přijde nebo se jejich životy naleznou v troskách, ale taková je realita. Jedna žena dokonce utratila všechny své vyhrané peníze nákupem dalších losů, aby mohla vyhrát ještě více a někteří (jak už jsem se zmínil) spáchali sebevraždu, a to ve chvíli, kdy se pro ně Chleba ostudy stal příliš velkým soustem.

Níže uvádím dva příklady toho, jak může takové rychlé zbohatnutí dopadnout. Pojďme se z nich poučit, přestaňme být naivní a uvědomme si, že pokud chceme vyhrát obrovské množství peněz, je nutné nejdříve obrovsky zvětšit naši Nádobu (schopnost tolik peněz přijmout)!

V loterii vyhrál 55 miliónů. Dnes má na účtu pár drobných

Když Angličan Roger Griffiths vyhrál v roce 2005 v loterii v přepočtu téměř 55 miliónů korun, myslel si, že zajistil svou rodinu na celý život. Kombinace špatných investic, ekonomické krize a rozmařilého životního stylu ho ale přivedla na mizinu, navíc skončilo i jeho manželství. Deníku The Sun přiznal, že dnes má na účtu pár liber a sotva stíhá splácet své dluhy.

Krátce po vyplacení peněz si začali Griffiths a jeho žena Lara dosyta užívat nově nabytého jmění. Jezdili na luxusní dovolené, pořídili si porsche, flámovali s celebritami, nastěhovali se do domu za 20 miliónů korun a své dvě děti poslali na soukromou školu s tří set tisícovým ročním školným.

Nakonec situace zašla tak daleko, že manželé museli vybrat tři milióny z jejich zbývajících investic. Vše ovšem padlo na splacení životních nákladů a dalších účtů. Poslední rána pak přišla v prosinci roku 2010. Jejich dům vyhořel, čímž vznikla čtyřmiliónová škoda. O pár měsíců později nastal konec 14letého manželství. Lara zůstala ve starém domě, zatímco její manžel se odstěhoval do dvoupokojového domku, který původně koupil jako investici. Musel ovšem rozprodat téměř všechno vybavení, aby měl na splácení dluhů. „Občas chodím po domě a říkám si, jak se tohle všechno mohlo stát. Do určité míry jsem za to odpovědný pouze já sám, ale také se cítím podveden ekonomickou krizí. Mé štěstí skončilo výhrou v loterii,“ dodal Angličan.

Vítěz 100 miliónů v loterii: Někdy si přeju, abych nikdy nevyhrál

Krásné sídlo a sportovní vůz Aston Martin dávají tušit, že si John Noakes z britského městečka Corby žije na vysoké noze. Aby také ne, byl ve skupině 12 řidičů autobusů, kteří si rozdělili jackpot 38 miliónů liber (asi 1,15 miliardy korun). Noakes měl za to, že se jeho sny vítězstvím v loterii naplnily. Jenže s výhrou přišly i problémy…

Brit John Noakes si není tak úplně jistý, zda mu výhra v loterii přinesla štěstí. Multimilionář, který stále ještě žije se svou druhou manželkou Jean, tvrdí, že mu výhra přinesla spolu s pocitem štěstí také nesnáze. „Někdy si přeju, abych nikdy nevyhrál,“ procedil skrz zuby Noakes.

Padesátiletý řidič uvedl pro magazín Sunday People, že jeho rodina byla od výhry sužována problémy. „Od rodinných podvodů až po zdravotní hrozby, bylo toho dost.“

Noakes zároveň tvrdí, že nejrůznější problémy přiměly už čtyři z jeho bývalých kolegů-výherců k odstěhování se z města. Dva z nich pro jistotu raději opustili Anglii úplně. A Noakes je už připraven své bývalé kolegy následovat. Se svou ženou Jean se chce odstěhovat na Kypr.

„Když se stanete multimilionářem, změní vám to život – jenže nejen k lepšímu,“ uvedl Noakes, který prý nedávno kvůli stresu začal znovu kouřit. A ačkoliv je stále rád, že nemalou sumu vyhrál, má za to, že přerod z chudáka na boháče je opravdu drsný.

„Bylo složité být fér ke všem členům rodiny, aniž bychom někoho naštvali. Přišli jsme také o několik dlouholetých přátel. Lidé na ulici mě zastavují a žádají o peníze. A můj bývalý zaměstnavatel odmítl během olympijských her mou nabídku, že bych během této události rád zdarma bývalým kolegům pomohl a jezdil autobusem. Teď zkusíme začít znovu na Kypru,“ dodal Noakes.