Touha přijímat pro sebe sama

Touha přijímat pro sebe sama

Podle kabalistů je Touha přijímat pro Sebe Sama původem veškeré negativity.

Touha Přijímat pro Sebe Sama je jako vysoce návyková droga. Jsme závislí na euforii, kterou může poskytnout. Tato „droga“ se stala natolik součástí našeho života, že už si ani NEUVĚDOMUJEME, že ji užíváme!

Touha Přijímat pro Sebe Sama je ta část naší povahy, která je sobecká, naštvaná, omezená a která chce zůstat ve svém vlastním pohodlí. Chce ovládat a cítí se jako oběť. Lidské tělo je čistým projevem této touhy.

Rav Ashlag třicet let mluvil o tom, jak špinavá tato sobecká touha je, a to proto, aby nám pomohl vidět její pravou podstatu. My to ale stále nechápeme. Kdybychom to totiž skutečně pochopili, negativita by nás okamžitě opustila. Jak Rav Ashlag říká, máme pouze jeden životní účel, a sice skutečně pochopit negativitu, která je v nás. Pokud totiž tuto negativitu skutečně uvidíme, sama odejde (k její odstranění nebude zapotřebí žádná práce).

Touha Přijímat pro Sebe Sama je energetická inteligence, která se nezrodila ze Stvořitele, ale z metafyzické „vzdálenosti“, která byla umístěna mezi Světlo a Nádobu, aby došlo k jejich odlišení. Lze tedy říct, že zlo je cena, kterou platíme za naše oddělené identity.

Touha přijímat pro sebe sama je to, co nás odděluje od Stvořitele.
(Rav Ashlag)

Světlo, na které se napojujeme (nebo které právě teď cítíme), vždy existovalo (dokonce i před Nekonečným světem). Jedinou věcí, která byla kdy stvořena, byla Touha Přijímat pro Sebe Sama.

Touha přijímat pro sebe sama = Smrt

Pokaždé, když podlehneme Touze Přijímat pro Sebe Sama, ve skutečnosti přitahujeme smrt. Musíme se naučit od této sobecké touhy UTÍKAT stejně jako bychom utíkali od smrti. Proč? Protože se jedná o jedno a totéž! Než budeme na tuto sobeckou touhu reagovat, měli bychom si vždy položit důležitou otázku: „Skutečně chci na sebe přitáhnout energii smrti?“ (protože to bude zjevně výsledkem mého jednání)

Transformace sobecké touhy

Náš úkol nespočívá v tom, abychom se zbavili veškeré touhy, ale abychom tuto touhu přijímat PROMĚNILI na touhu přijímat za účelem SDÍLENÍ!

Touha přijímat je životně důležitou a nezbytnou součástí člověka, protože bez ní nemůže Bůh sdílet Jeho nekonečné dobro. Aby se sdílení mohlo uskutečnit, musí existovat ochotný příjemce. Satan však s touto touhou přijímat manipuluje a přeměňuje ji na touhu přijímat pro sebe sama. Tento další aspekt sobeckého přijímání je KOŘENEM VŠEHO ZLA! Duchovní prací nás lidí je zbavit Satana jeho vlivu a vyjádřit naši touhu přijímat skrz SDÍLENÍ.

Když diskutujeme o přeměně naší sobecké touhy přijímat pro sebe sama na touhu sdílet, mluvíme o ROZŠÍŘENÍ naší Nádoby, abychom mohli přijmout čistší verzi Světla. Čím čistší je naše Nádoba, tím čistší Světlo můžeme přijmout. Jinými slovy, čím méně touhy přijímat pro sebe sama vlastníme, tím méně musí být Světlo před námi zahaleno.

Právě tohle vysvětluje to, že každý z nás prožije energii Šabatu zcela jiným způsobem. Ačkoliv Světlo Šabatu vyzařuje na každého stejně, každý z nás ho prožije jinak, a to v závislosti na své úrovni Touhy Přijímat pro Sebe Sama. Člověk s vyšší úrovní této sobecké touhy snižuje příjem pozitivní energie Světla do svého života.

Pamatuj, že jsme stvořeni z touhy přijímat, takže to není něco, za co se musíme stydět nebo omlouvat. Problém je v tom, že se toto přijímání může proměnit v čisté sobectví.

Pokud se tvůj kamarád objeví na novém motocyklu a ty projevíš také touhu po motocyklu, jedná se o touhu přijímat, která sama o sobě není nebezpečná. Vše záleží na tom, co s tím pak uděláš. Pokud mu ji začneš závidět, poničíš mu ji nebo dokonce ukradneš, stává se ze tvé touhy přijímat Touha Přijímat pro Sebe Sama, a to už je problém…

PŘÍBĚH: https://chcesvedetpravdu.cz/pribeh-dva-tydny-ve-francii/