Spánek

Spánek

V průměru my lidé prospíme až 1/3 svého života. Přesto všechno o spánku víme jen velmi málo.

Především nevíme to, že když usneme, 59/60 naší duše opouští naše tělo. V těle zůstává pouze její 1/60. Proč? Aby byly zachovány základní tělesné funkce jako je dech, tep apod. Když usneme, znamená to, že vlastně ochutnáváme svou vlastní smrt. Nebylo by daleko od pravdy tvrdit, že když spíme, jsme prakticky „mrtví“. Je to celkem velká ironie, když se lidé bojí smrti, přitom si neuvědomují, že jsou „mrtví“ každou chvíli…

„Spánek je sestrou smrti.“
(Homér)

Účel spánku

Spánek není jen čas na odpočinek těla. Hlavním účelem spánku je, aby duše získala přístup ke zdroji své síly. Bez spánku, tedy bez tohoto „dobití baterie“, jsme malátní, zmatení, nejsme schopni se soustředit, dostáváme deprese a po několika dnech bez spánku dokonce umíráme.

Co se týká onoho „dobití baterie“, platí jedno pravidlo a sice, že čím duchovnější jsme, tím rychleji se naše duše dobije. Ve výsledku to znamená, že nemusíme tak moc spát.

Pokud se k nám dostaví pocit spánku během bílého dne, je to jako by nám naše duše říkala: „Promiň, ale takhle to už dál nejde. Já se teď potřebuju dobít.“ Pocit spánku je tedy výsledkem naší nahromaděné negativity (stres, hněv, závist, neochota se měnit, někomu se omluvit apod.).

Když jsi večer utahaný jako pes, možná je to proto,
že jsi celý den vrčel.

(autor neznámý)

Dalším účelem spánku je, že poskytuje šanci Vesmíru, aby k nám promlouval a posílal nám zprávy, aniž bychom je analyzovali.

V neposlední řadě je účelem spánku dovolit nám splatit náš karmický dluh. Aby byl svět spravedlivý, musí dojít k vyrovnání. Toto vyrovnání se děje skrz bolest nám způsobenou buď přímo v každodenním životě nebo právě ve spánku. Tím, že k duchovní nápravě dojde ve spánku, nemusíme pak prožít bolest s tím spojenou v našem fyzickém životě.

Co dělat a čemu se vyhnout?

Není dobré spát na břiše. Je lepší spát na zádech (nebo na boku).

Není dobré spát nahý. Vždy bychom měli mít něco na sobě. Náš oděv totiž slouží stejnému účelu jako vlákno v žárovce – zabraňuje přímému spojení mezi plus a mínus (přijímání Světla bez vzdorování).

Není dobré, aby muži spali sami. Jsou totiž (mnohem častěji než ženy) náchylní k tomu, aby byli během spánku napadáni temnými silami a negativní energií.

Když spíme, měli bychom spát v pozici, kdy naše nohy směřují k hlavním dveřím místnosti, nikdy ne hlava!

Nespavost

Prášky na spaní nespavost spíše zhoršují, než zlepšují! Neexistuje nic takového jako pilulky, které podporují normální spánek. Je třeba se více nad sebou zamyslet a zjistit, co děláme špatně, abychom se jimi nemuseli cpát i v budoucnu.

Čas na spánek

Nejlepší čas na spánek je v sobotu mezi 13 a 17 hodinou. Sobota je jediný den, kdy můžeme spát přes den (běžně se to nedoporučuje).
Duchovně vyspělí lidé by během dne neměli spát vůbec. Velmi negativně to totiž ovlivňuje jejich duši. Pro negativní lidi je naopak lepší přes den spát, protože jejich negativita se tímto spánkem naopak ruší.

Příliš moc nebo naopak příliš málo spánku zkracuje život.
(Mordechay Balas)

Nejlepší čas na to jít spát je 3 hodiny po západu slunce. Po půlnoci (přesný čas půlnoci se vždy mění!) je dobré se probudit a studovat alespoň 20 minut (případně až do rána).