Sny

Sny

My lidé považujeme sen za pouhý „sen“. Když se nám něco zdá, připadá nám to sice stejně skutečné jako tento přítomný okamžik, ale když se probudíme, okamžitě to považujeme za fantazii, halucinaci nebo pouhý výplod naší spící představivosti. A to je velká chyba.

Náš fyzický svět sice vypadá reálně, ale ve skutečnosti je to iluze a to, co nazýváme iluzí (sny), je skutečná realita. Právě teď všichni spíme, a když dnes večer půjdeme spát, tak se vlastně probudíme. Jinými slovy, sny jsou mnohem reálnější než to, co zažíváme každý den ve svém životě!

Všechno, co se děje v tomhle světě závisí na snu nebo prohlášení,
než se to stane realitou.

(Zohar)

Proč se nám zdají sny?

Důvodem, proč se nám zdají sny, je nejen uzdravení, ale především to, že jsou nám poskytovány zprávy o tom, co a kde děláme špatně (naše duše nám připomíná naši spirituální práci). Pokaždé, když máme sen, je v něm zpráva, na jejíž základě bychom se měli změnit. Zpráva, která nám říká, abychom napravili něco špatného ve svém životě.

Sny jsou také předzvěstí budoucnosti (Cézar se ze snu dozvěděl den, kdy bude zavražděn, Abraham Lincoln ve snu několikrát viděl předzvěst svého atentátu). Jedním z důvodů, proč se nám tedy sny zdají, je upozornit nás na špatné věci, které se nám stanou, pokud se nezměníme a budeme i nadále pokračovat ve stylu života, který vedeme.

Sny nám nabízejí jedinečnou příležitost změnit, upravit a transformovat naše vědomí. Když provádíme tyto opravy, posilujeme naše spojení s 99% Světem, což nám umožňuje přijímat ještě jasnější sny a více naplnění v našem životě.

Co je třeba vědět o snech?

Sny se zcela liší od fyzické reality! To, že se nám například zdá, že nás šéf propustil z práce nemusí mít vůbec ale vůbec žádnou souvislost s naším povoláním. Může to ukazovat náš strach, neschopnost něco změnit a mnoho jiných věcí. Dokonce některé pozitivně se jevící sny jsou velmi špatnou zprávou a naopak, některé negativně se jevící sny mohou být tím nejlepším znamením toho, že jdeme v životě tou správnou cestou. V dalších článcích si řekneme mnohem více…

Sníme 1/4 spánku (= cca 2 z 8 hodin).

Tlukot srdce se během snění zrychluje a mozkové vlny se chovají jako člověk, který je ve střehu.

Každou noc se nám zdá 4 – 5 snů.

Pokud nepoznáme ve snu ani jednu osobu, ukazuje to náš tikkun, který musíme napravit (smetí, které musíme uklidit). Neměníme se!

Pokud se naše sny opakují, je to proto, že jsme pro nápravu neudělali nic nebo jen velmi málo.

Pokud je sen opravdu živý (máme pocit jako bychom byli vzhůru), jedná se o vysokoúrovňový sen.

Pokud například sníme o telefonování a nemůžeme najít telefon nebo chceme něco uvařit a nemůžeme najít hrnec, navíc neteče voda atd., jednoduše řečeno, pokud máme nějaký problém dělat nebo dokončit nějaký úkol, sen nám ukazuje, že nám chybí jasnost. Musíme přestat. Musíme se zastavit a více přemýšlet. Pak teprve může vstoupit Světlo.

Pamatuješ si své sny?

Zohar říká, že pokud si člověk nepamatuje sny po dobu 7 dnů nebo déle, je to proto, že je pohlcen sobeckými tužbami a ovládají ho obrovské negativní síly. Jeho negativní činy každý den převažují nad těmi pozitivními. Z toho plyne, že čím více snů si pamatujeme, tím lépe.

Nikdy bychom neměli ignorovat nebo zapomínat své sny, protože sen, který odešel z mysli, se v hmotném světě nikdy nemůže uskutečnit.

Člověk by si měl pamatovat dobrý sen, aby se na něj nezapomnělo,
protože pak se uskuteční. Pokud ho však zapomene,
zapomene se na něj nahoře a sen se neuskuteční.

(Zohar)

To, že si pamatujeme sny je skvělým ukazatelem našeho rostoucího vědomého spojení s naší duší. Abychom si své sny lépe pamatovali, doporučuje se si vše, co si po ránu vybavíme, zapisovat a použít případně později včetně přibližného času, kdy se nám sen zdál.

Pokud si nepamatuješ své sny, nejsi spirituální.
Každému z nás se zdají sny!

Špatné sny

Špatný sen je vždy lepší než žádný sen!

Na opravu špatného snu máme pouze 3 dny!

To, že máme špatný sen nemusí nutně znamenat, že jsme špatní lidé.
Špatný sen totiž především:
čistí negativitu naší minulosti
zachraňuje nás před negativitou budoucnosti
• dává nám konstruktivní zpětnou vazbu (na čem musíme pracovat)

Ve své podstatě tedy nic takového jako „špatný“ sen vlastně ani neexistuje.

R.E.M.

Co je to R.E.M.? Jedná se o zkratku z anglického R.E.M. = Rapid Eye Movement (Rychlý Pohyb Oka). Tohle je stav, kdy se nám ve spánku pohybují oční víčka. Podle tohoto stavu poznáme, že se dotyčnému člověku právě zdá sen.