Po probuzení

Po probuzení

Co děláš ihned po probuzení? Zapínáš počítač? Kontroluješ zprávy na mobilu? Vždy bychom měli věnovat čas (alespoň krátkým) přemýšlením o svém životě a celém světě vůbec a také o snech, které se nám zdály a pokud si je pamatujeme, zapsat si je někam na papír (dokud je nezapomeneme).

Buď proaktivní. Sny vidíš z nějakého důvodu. Pokud máš to štěstí, že v nich obdržíš jasnou zprávu, použij tyto informace v praxi. To, že víš, o čem se ti zdálo, zdaleka NEZNAMENÁ konec tvé práce! Nejtěžší částí pro nás pro všechny je PROVÁDĚT ZMĚNY, které nám sen navrhuje udělat.

Umyj si ruce, nedotýkej se očí!

Žádný člověk na světě se nevyhne tomu, aby v noci ochutnal smrt. Následkem toho se každou noc nad jeho tělem vznáší tzv. DUCH NEČISTOTY. Když se duše vrátí zpět do těla, špína opět odejde. Její část ale zůstane (ulpí) na našich rukou. Z tohoto důvodu bychom se neměli dotýkat svých očí, dokud si neumyjeme ruce.

Než si člověk ráno umyje ruce, je nazýván „nečistým“.
Jakmile si je umyje, je nazýván „čistým“.

(Zohar)

Když v noci spíme, na našem těle se zachytí mnoho negativních sil. Když se naše duše vrátí a znovu spojí s naším tělem, odstraní většinu této negativity, nikoli však z našich rukou. Umýváním rukou každé ráno po probuzení dosáhneme tří důležitých cílů:

1. Vyčistíme a smyjeme všechny negativní síly, které se v noci přichytily a zůstaly na našich rukou.

2. Spojíme se s příčinou a semínkovou úrovní reality (proaktivní) a ne jen s následkem (reaktivní).

3. Odpojíme se od energie ani (chudý) a napojíme se na energii ashir (bohatý).

Spánek delší než 30 minut

Duši obvykle trvá asi 30 minut, než opustí tělo. Pokud tedy spíme déle než 30 minut, měli bychom si po probuzení znovu umýt ruce. To se netýká jen spánku v noci, ale také zdřímnutí přes den.