Jak vydělat více peněz?

Jak vydělat více peněz?

Tento článek začnu jednou krutou pravdou, která se vám asi nebude líbit, ale jak už jsem několikrát psal, smyslem tohoto webu je dozvědět se pravdu nikoliv olizovat med kolem pusy. Takže jdeme na to.

Je několik věcí, které člověk ve svém životě nemůže (alespoň tedy ne zcela) ovlivnit. A jednou z nich je to, kolik peněz ve svém životě vydělá. To, kolik peněz, kdo v našem životě vydělá je předurčeno již dávno předtím, než se narodíme, a to na základě karmy (následku našich vlastních rozhodnutí, které jsme provedli ve svém minulém životě). Jinými slovy, pokud MÁME být bohatí, BUDEME bohatí. Pokud NEMÁME být bohatí, nikdy bohatí NEBUDEME.

Pokud vám tedy někdo bude tvrdit, že z vás udělá milionáře, že má ten nejlepší plán nebo know-how na světě, jak toho dosáhnout, nevěřte mu. Tím nechci tvrdit, že takový to člověk musí být lhář, to vůbec ne. Na světě je mnoho podnikatelů a lidí, kteří mají vynikající know-how na to, jak zbohatnout. Problém však je, že tito lidé většinou neberou v potaz predispozice daného člověka tzn. jeho schopnosti, dovednosti, talent, inteligenci, touhu jít za cílem, vůli, vytrvalost a mnoho dalšího. Výsledkem je pak to, že milionáři se stanou jen někteří z nich, rozhodně ale ne všichni.

Výše uvedené, ale ještě neznamená, že svou finanční situaci nemůžeme ovlivnit. To, že nemáme v osudu být milionáři ještě zdaleka neznamená, že nemůžeme žít prosperující a šťastný život. Pojďme si tedy nyní říct, co dělat, abychom dokázali do svého života nejen peníze přitáhnout, ale také je udržet.

Pokud chceme vydělávat více peněz, je třeba nejdříve ze všeho pochopit, co to peníze vlastně jsou a jakou roli v našem životě hrají (viz článek „Peníze“).

Druhou věcí, kterou si musíme uvědomit, je, že nejsme vlastníky, ale správci peněz. Nic nám nepatří. Všechen majetek a peníze, které jsme kdy obdrželi, vlastníme nebo dostaneme v budoucnu, jsou zde proto, abychom se s nimi naučili správně zacházet (spravovat je).

Ten, kdo touží jen po penězích,
nebude s penězi spokojený.
(Talmud)

Peníze jsou energie a fungují stejně jako elektrický proud. Když bude náš postoj k penězům zdravý, bude plynout a přinese nám prosperitu. A pokud budeme dál pomáhat ostatním získat stejnou prosperitu, budou následovat další. Jakmile ale tok zastavíme, dojde ke zkratu a následné tmě.

Vzdorování aktivuje hojnost.
(Yehuda Dan)

Jeden podnikatel se jednou zeptal bohatého a zkušeného podnikatele: „Jak jste to udělal, že jste vydělal takové množství peněz a stále pokračujete ve zvyšování svých zisků rok co rok? Já si několik hodin denně lámu hlavu nad tím, jak vydělat více peněz a nic. Zdá se mi, že to snad nikdy nedokážu.“
Zkušený podnikatel dal mladému muži velmi moudrou radu. „Nikdy nebylo a nikdy nebude mým záměrem vydělat peníze,“ řekl mu. „Mým záměrem vždy bylo a je vyrábět lepší produkt.“

Zde vidíme, že když přesuneme pozornost od toho, jak můžeme vylepšit život sami sobě k tomu, jak můžeme vylepšit život ostatním, stane se úspěch nevyhnutelným.

Pojďme si tedy tento článek shrnout. Zde jsou hlavní důvody, proč nevyděláváme hodně (více) peněz:

1. Osud (karma).

2. Nevíme, co to peníze jsou a jakou funkci a roli v našem životě hrají.

3. Myslíme spíše na sebe než na ostatní (nedělíme se o ně, nepřispíváme, nedáváme, nedobrovolničíme). Neznáme tedy jeden ze základních duchovních zákonů: Abys dostal, musíš nejdříve dát.