Efekt motýlích křídel

Efekt motýlích křídel

Ať už se to zdá jakkoliv neuvěřitelné, drobná turbulence vytvořená křídly motýlů v Tokiu může vést k tornádu v Mexiku a člověk, který v Německu bouchne dveřmi od auta, může ovlivnit počasí v Brazílii. Kabala říká, že:

VŠE JE NAVZÁJEM PROPOJENO!

My lidé pozorujeme pouze účinky bouří a tornád, ale ne úroveň reality, kde jsou způsobeny. Zažíváme příznaky, ale nejsme si vědomi jejich kořene! Procházíme chaosem, ale nemůžeme detekovat jeho původ, protože jsme slepí vůči 99% Realitě, která se nachází na druhé straně opony.

Kdybyste vědcům před 100 lety řekli, že motýl mávající křídly iniciuje dominový efekt, který může vést k tornádu v jiné části světa, pravděpodobně by se na vás dívali jako na blázny. Dnes tohle věda nazývá „Teorií chaosu“.

Při rozdělování našich životů děláme my lidé velmi dobrou práci. Žijeme v domnění, že způsob, jakým se chováme v jedné oblasti, nemůže mít žádný vliv na druhou, ale pravdou je, že v duchovní oblasti nejsou žádné oddíly, sekce nebo divize. Iluze fragmentace existuje pouze ve fyzické dimenzi! Vše je totiž navzájem propojené.

V odhalování duchovního zákona příčiny a následku se můžeme zlepšit udržováním vědomí, že v každém okamžiku zasazujeme semínko. Zasazování semínek sobectví, žárlivosti nebo netrpělivosti nakonec vede k těžkostem a problémům. Na druhou stranu, pěstování semínek sdílení, tolerance a bezpodmínečné lásky nám přináší naplnění.

Příklad ze současného života

Pro lepší pochopení zákona příčiny a následku můžeme použít ekologické problémy současnosti. Nebylo to dávno, co společnosti nalévaly svůj toxický odpad do oceánů a řek. Jejich víra byla, že naše dodávky vody jsou neomezené a že tyto činy nebudou mít žádné škodlivé následky. O několik desetiletí později si však lidé z některých měst na pobřežích začali přivádět nemoci, které přímo vedly k toxinům.

V dobrém i horším případě způsob, jakým se lidé rozhodnou komunikovat s přírodními zdroji Země, slouží jako dokonalý příklad příčiny a následku. Někdy se mohou tyto následky objevit až po desítkách nebo stovkách let, ale jisté je, že se nakonec projeví. Takový je „zákon motýlích křídel“…