Dobro a Zlo

Dobro a Zlo

Zlo bylo stvořeno pouze a jen z toho důvodu, abychom si mohli vše v životě zasloužit. Proto, abychom si mohli vybrat mezi dobrem a zlem (použít svobodnou vůli) a zbavit se tak Chleba ostudy.
Bůh v podstatě vytvořil něco úplně „nového“ (zlého), co v něm nebylo obsaženo. Bylo to stejné jako když žiletka oddělí kostku másla na dvě části. Vzdálenost mezi nimi je pak v poměru k tomu, jak jsou si navzájem protikladné.

Tento ROZDÍL VE FORMĚ, který mají duše, způsobil odříznutí kamene od hory. Díky této rozdílné formě byly duše od Boha odděleny a staly se něčím, co bylo stvořeno. Takhle došlo k stvoření tohoto světa. Světa dobra a zla.

Paradox dobra a zla

Občas, co vypadá dobré, může být pro nás špatné a naopak. Pojďme si dát jeden příklad. Představme si například člověka, který bere drogy a je závislý na alkoholu. Následkem toho krade a ubližuje lidem až jednoho dne skončí ve vězení. Nebýt však tohoto pobytu ve vězení, byl by už dávno mrtvý. Vězení mu tedy zachránilo život. Nastává tedy otázka: Co je vlastně v této situaci dobré a co zlé?

Pravdou je, že schopnost rozlišovat, CO přesně JE dobré a co NE má málokdo z nás. Většina lidí na světě považuje hodně dobrých věci za zlé a naopak. Úkolem našeho života je tuto schopnost získat.

Negativita se šíří rychleji

Přemýšlej teď o tom. Kdybys viděl nějaký hrozný, ale opravdu hrozný seriál v televizi, byl bys příšerným způsobem obsloužen v restauraci nebo by ti někdo udělal něco, co by se ti nelíbilo, kolika lidem bys o tom řekl? Průzkumy ukazují, že by se jednalo o mnohem více lidí, než kdyby se ti přihodilo něco hezkého.
Je třeba si přiznat, že naše lidská povaha je ke špatným věcem přímo přitahována.

Když nám někdo řekne něco milého, tak odpovíme: „To je super.“ nebo „To jsem ráda.“ a dál už nic… Pokud nám však někdo řekne něco hrozného, například: „Představ si, že jí byl nevěrný, a tak mu sbalila kufry a vyhodila mu je před barák!“, reagujeme slovy: „Cože? To si děláš srandu?! A co na to on?“ … a při první příležitosti zvedáme telefon a říkáme: „Ahoj Věruš. Nebudeš věřit, co se stalo…!“.

No řekněte na rovinu. Na který film byste šli do kina raději? Na film Vůně rozkvetlé louky nebo na film Texaský masakr motorovou pilou? To je také přesně důvodem, proč lidé zodpovědní za určování názvů filmů volí poněkud „drsnější“ názvy. Ví totiž moc dobře, co přesně na lidi funguje. Ví, co je nejvíc přitahuje a uvědomují si, že tímto způsobem lze přilákat do kin více lidí a vydělat více peněz.

Viz jen dobro!

Kabala nás nenaučí zapomínat na minulost, ale vede nás k tomu, abychom se soustředili na budoucnost. Neignoruje zlo, které mohlo být spácháno, ale zaměřuje naši pozornost na dobro, které můžeme udělat teď a v budoucnu.
Udržuj ideální vizi světa ve své mysli, srdci a duši. Představ si, o kolik lepší svět může být a on bude. Viz dobro a dobro se stane trvalou součástí tvého života.

PŘÍBĚH: https://chcesvedetpravdu.cz/pribeh-krava-s-bilymi-zuby/

Konej dobro

Proč bychom měli konat dobro?

Zaprvé, konání dobra je v našem vlastním zájmu, zadruhé, konání dobra nám přináší sílu. A nakonec, kromě urychlení transformace naší duše, nám správné jednání dává praktickou moc splnit si veškeré naše přání a zabraňuje uskutečnění našich nejhorších obav.

Aby ses naučil konat dobro, musíš mít odvahu se odlišit od své kultury. To může být děsivé, protože nás společnost tlačí k tomu, abychom se přizpůsobili a šli s davem. Dobro ale někdy znamená ochotu stát sám. Dobro znamená víc než se jen vyhýbat zlu. Dobro také znamená být nadšený pro to, co je správné.

Když uslyšíš o nějaké nepoctivé činnosti, ozvi se! K vítězství zla stačí pouze to, aby dobří lidé nedělali vůbec nic. Je třeba si samozřejmě uvědomit, že nebudeš všude oblíbený, ale pamatuj: je lepší trpět za konání dobra než za konání zla.

Jsem docela dobrý člověk

V duchovním světě platí, že: „Čím více dobra a zla v sobě člověk má, tím více se bude soustředit na to dobré, a to zlé bude mít tendenci bagatelizovat (zlehčovat).“ Následkem toho NEMŮŽE naplnit účel, pro který se narodil.

Pokaždé, když se takový to člověk podívá do svého nitra, řekne: „Ano, samozřejmě, já nepopírám, že je ve mně určité zlo a nechovám se vždycky tak, jak bych měl, ale jsem také dobrý člověk.“ Tato nešťastná věta (způsob uvažování) je smyslem naší negativní strany (ega), která nám dovoluje zlo, které je v nás co nejvíce MINIMALIZOVAT.

Pokud je člověk absolutně zlý, je zde šance, že mu to jednou dojde a přestane se tak chovat. Pokud je však člověk jak dobrý, tak zlý, nebude nikdy schopen se (duchovně) PROBUDIT. Přestože ví, že dělá spoustu věcí špatně, ve svém nitru stejně je a vždy bude přesvědčen o tom, že je člověkem dobrým. Platí tedy, že:

Čím blíže středu (mezi dobrem a zlem) se člověk nachází,
tím menší šanci má k tomu, aby byl kdy probuzen.

A tohle je jedna z největších lekcí, kterou jsem v životě dostal a na kterou nikdy nezapomenu…