Bohatství

Bohatství

Už odnepaměti si lidstvo (a předpokládám, že i ty) klade následující otázku:

Proč je někdo bohatý a někdo ne?

Důvodů, proč je někdo bohatý je velmi mnoho. Všechno vychází z našeho TIKUNU (duchovní nápravy) a REINKARNACE (našich minulých životů). Žijeme ve vesmíru, který se řídí pravidlem PŘÍČINA NÁSLEDEK, což znamená, že pokud jsi bohatý, je pro to DŮVOD a pokud jsi chudý je pro to taky DŮVOD. Nemusíš v tuto chvíli vědět jaký, ale je.

Chudoba a bohatství jsou jen dvě strany jedné mince.
Obojí jsou extrémní stavy, které nám mohou poskytnout
to, co potřebujeme k duchovnímu růstu.
(Karen Berg)

Někdo je bohatý, protože v minulém životě tvrdě pracoval a žil duchovní a proaktivní život. To znamená, že se mu teď vše vrací zpět. Znamená to, že si toto bohatství ZASLOUŽIL. Pokud je to tvůj případ, ještě nejásej. To, že jsi bohatý od tebe zároveň vyžaduje VÍCE ZODPOVĚDNOSTI.

Druhou věcí tedy je to, co s tím majetkem a bohatstvím děláš. Pokud ho nevyužíváš pro blaho všech, ale zneužíváš ho pro osobní sobecké účely, opět o něj přijdeš. Je tak velmi pravděpodobné, že se v příštím životě staneš tím žebrákem, kterého jsi v tomto životě přehlédl.

Může se ale stejně tak stát, že člověk zbohatne, aniž by se o to přímo nebo nepřímo zasloužil. V tom případě se jedná o TEST. V minulém životě to byl například někdo, kdo nesnášel boháče, záviděl jim a pomlouval je a teď získává možnost si na vlastní kůži zkusit jaké to je. To, jestli tento test zvládne nebo ne bude mít následek zase později.

Jak už jsem psal, dalo by se napsat tisíc dalších důvodů proč je někdo bohatý a někdo ne, to však není podstatné. Podstatné je, že se vesmír řídí ZÁKONY, které jsou naprosto spravedlivé a mají přesný důvod aneb

KAŽDÝ Z NÁS MÁ PŘESNĚ TO, CO POTŘEBUJE KE SVÉMU
DALŠÍMU DUCHOVNÍMU VÝVOJI!

Žít v hojnosti je osudem každého z nás!

Mnoho lidí si mylně myslí, že si bohatství nezaslouží a dokonce, že by se o to neměli ani pokoušet. Nikdy se nezatěžuj takovými falešnými představami. Proč? Protože pokud nemáš absolutní jistotu, že si zasloužíš prosperitu a velké bohatství, pak se vesmír postará o to, aby bylo po tvém. Jinými slovy to, co ze sebe vyzařujeme, se nám vrací zase zpět.

Skutečná hojnost na všech úrovních života je
výsledkem rozvoje prosperujícího vědomí.
(Catherine Ponder)

Někteří lidé v naší společnosti byli zase vychováni tak, aby věřili, že veškeré hmotné bohatství je jaksi hříšné, a aby si to „nepokazili u Boha“, musí se ho všeho vzdát. Jak říká Rav Berg, taková víra není však nic jiného než KORUPCÍ PRAVDY, prezentovanou zlými lidmi, jejichž jedinou touhou je okrádat svá vlastní „stáda“ a napěchovat si své vlastní peněženky.

Pocit viny ze zbohatnutí

Někteří lidé mají zcela opačný problém. Jedna paní jednou o sobě řekla: „Můj největší problém je, že se snažím necítit se provinile, že jsem vydělala tolik peněz.“ Zde se jedná o problém „obráceného ega“, ale pořád jde o něj. Jde o REAKTIVNÍ chování, kdy dotyčná žena nedokáže čelit tomu, že si peníze poctivě vydělala a že si je zaslouží. Pokud se tento odstavec týká právě tebe, měj na paměti následující slova:

Pro Boha je velkým potěšením předat ti království a
tvým velkým potěšením by mělo být ho přijmout.

Bohatství nemusí znamenat štěstí

Je to smutné, ale v naprosté většině případů platí, že bohatství nepřináší štěstí. Nevěříte? Zeptejte se těch, kdo ho mají. Ano, budou vám tvrdit, že je to určitě hezké, že se cítí zabezpečeně a tak dál, ale pokračujte a vyzvídejte a zjistíte, že není všechno zlato, co se třpytí. Nakonec téměř začnou litovat, že vůbec kdy zbohatli a projeví touhu vrátit čas zase zpět. Pokud chceš tedy zbohatnout, postarej se o to, abys to udělal se SPRÁVNÝM VĚDOMÍM!

Rozdíly v uvažování aneb Bohatství je stav mysli

Bohatý člověk věří: „Můžu mít dort a zároveň ho i sníst.“

Střední třída si myslí: „Dort je moc sladký, vezmu si jen trošku.“

Chudý člověk se podvědomě bojí, že si dort nezaslouží. Koupí si tedy preclík, soustředí se jen na to, jak je tvrdý, a pak si stěžuje, že si na něm vylámal zuby.

Budovatelé bohatství vs. Budovatelé Království

Na světě jsou dva druhy lidí: Budovatelé Bohatství a Budovatelé Království. Budovatelé Bohatství nepřestávají hromadit své bohatství nehledě na to, kolik ho už mají. Budovatelé Království také neustále hromadí své bohatství, ale z jiného důvodu. Aby se o něj podělili s ostatními. A v tom je ten rozdíl. Teď jsi polož následující otázku: „Chceš vybudovat bohatství nebo království?“